MULTI CARE™ - УНІКАЛЬНА ТЕХНОЛОГІЯ У ПІДГОТОВЦІ НАСІННЯ РІПАКУ RYASNO®

Технології 06.04.2022

Ще з давніх часів є вислів : «Що посієш, те пожнеш!» Саме якісне насіння вирішує долю майбутнього врожаю – бути чи не бути?! Насіння RYASNO®  дає однозначну відповідь – гарному врожаю бути, бо саме в цьому насінні, поєдналися потужний генетичний потенціал сучасні технології обробки та унікальне пакування.

Під час виконання технологічних процесів, сільськогосподарського виробництва, зерно неодноразово піддається ударам, стисканням і тертю, що супроводжується пошкодженням поверхневих та внутрішніх тканин насінин. Післязбиральна обробка включає в себе основні технологічні операції (очищення, сортування, сушіння) і допоміжні (транспортування, розподілення та накопичення). Нерідко деформація зерна не супроводжується пошкодженням поверхневих шарів насінини. Після зняття навантаження, зернина за рахунок пружних властивостей відновлює свої розміри і зовні здається неушкодженою, хоча внутрішні її тканини травмовані.

Головною причиною зниження посівних якостей насіння вважається пошкодження внутрішніх тканин зернини при механічній обробці під час збирання та післязбиральної обробки. Науково доведено, що зерно сої до обробки має 22% зовнішніх пошкоджень, а після очистки, сортування і сушіння – 55% пошкоджень. З огляду на той факт, що понад 10% пошкодженого насіння потрапляє у відходи, загальна кількість травмованих зернин  потоковою лінією становить 43%. Від загальної кількості пошкоджених насінин більше 50% травмується при вантажно-розвантажувальних і транспортних операціях.

Зважаючи на це науковці агротехнологічного департаменту компанії AGRAIN розробили та впровадили у виробництво унікальну безтравматичну технологію доведення насіння до посівних кондицій, яка отримала назву MULTI CARE™. Дана технологія як мінімум вдвічі знижує відсоток пошкодження насіння під час очистки та сортування (з 55 до 25%), що автоматично збільшує енергію проростання насіння та, відповідно схожість, на 4-8%. Крім того, за рахунок зменшення кількості тріщин оболонки зерна, суттєво зменшується відсоток грибкових патогенів, що потрапляють під покривні тканини насіння.

Саме MULTI CARE™ запобігає пошкодженню, адже MULTI CARE™ - це система доробки насіння із мінімальним ступенем пошкодження, складається з таких етапів:

  • Триступенева очистка
  • Нанесення імунопротекторного шару, захист від хвороб і шкідників
  • Інокулянція бобових культур.

Насіння, підготовлене за даною технологією, абсолютно здорове, захищене та готове до посіву.

Отже, перший етап  технології MULTI CARE™ – якісна безтравматична очистка насіння забезпечується очисною машиною світового бренду Cіmbrіa (Данія). Слід наголосити, що окрім соломистих домішок, на поверхні зерен завжди є певна кількість пилу і бруду, від яких теж необхідно по можливості позбутися, і це також вирішує очисна лінія Cіmbrіa. Дана машина включає в себе комплекс агрегатів: сепаратори попереднього й тонкого очищення, комбіклінери, сортувальні машини. Проте родзинкою даної машини є  гравітаційний сепаратор, який використовується при обмеженості аспіраційної системи, а також після просіювання.

Другий  етап підготовки насіння за системою MULTI CARE™ - визначення ступеня ураження патогенами та підбір протруйника із діючими речовинами направленої дії проти ідентифікованої шкодочинної грибкової інфекції. Крім того, з метою підвищення енергії проростання насіння у холодному ґрунті та за обмеженої кількості вологи у посівному шарі ґрунту, підібрана комбінація стимулюючих речовин із антистресантою дією та кріопротекторними властивостями.

Третій етап – інокуляція. Окрему увагу фахівці «AGRAIN» приділили інокуляції насіння. При виборі інокулянту слід враховувати титр бактерій у препараті, його якість і технологію виробництва. АТУВА® – інокулянт, що відповідає сучасним вимогам сільгоспвиробників, які вирощують сою. Це новітній інокулянт для сої, який містить суміш високоефективних штамів бактерій Semia 5079 і Semia 5080 роду Bradyrhizobium japonicum із титром не менше ніж 2  10*10 КУО/мл. Це найвища концентрація в препараті серед наявних на ринку України пропозицій. Обробка ґрунту інокулянтом АТУВА® забезпечує 7 млн бактерій на кожній насінині, що втричі більше, ніж у найближчих конкурентів.

Cхема обробки насіння.

Фунгіцид (Syngenta)

Флудіоксоніл + Металаксил-м

Інсектицид (Syngenta)

Тіаметоксам

Імунопротектор - антистресант (Humintech GmbH)

Гумінові та фульвові кислоти, 135г/л + екстракт морських водоростей + гіберелін

Стимулятор росту, мікроелементи (Humintech GmbH)

Фульвові кис., 200 г/л; Залізо (Fe); Цинк (Zn); Марганець (Mn); Мідь (Cu); Магній (Mg); Сірка (S)

Інокулянт (АТУВА, Syngenta)

Штами (5079), (5080) бульбочкових бактерій Bradyrhizobium japonicum, титр — 2 × 10*10 КУО*/мл + протектор Пермакс. Життєздатність бактерій на обробленому насінні - 6 міс.

Технологія Osmo Protection, за якою створено інокулянт АТУВА®, дає змогу потовщити стінку мембрани бактерії, що забезпечує вищий ступінь захисту бактерій від висихання після обробки насіння. Крім того, ця технологія створює додатковий бар’єр від хімічного й температурного стресів.

Інокулянт АТУВА® наносять на насіння разом із протектором Премакс™, який виконує три головні функції:

  • Рівномірне нанесення бактерій на насіння;
  • Додатковий захист від висихання клітин;
  • Живлення бактерії в період між обробкою насіння і проростанням рослин.

Завдяки інноваційним рішенням обробляти насіння інокулянтом АТУВА® можна за 120 днів до посіву без утрати ефективності бактерій, що є вагомим чинником в економії часу і ресурсів.

На території України, компанія AGRAIN - єдина, яка пропонує насіння сої розфасоване згідно європейських вимог у полімерні мішки по 150 тис. схожих насінин (вагою +/- 30кг) що зручно при завантажені посівних агрегатів. Відповідно, за рекомендованої норми висіву сої у 600 тис. схожих насінин на 1 га, треба висіяти 4 п.од. (4 мішки).

Пакування насіння та збереження при транспортуванні не менш важливий етап у виробництві ніж технології. Наша команда розробила «дихаючий мішок» із захистом від зовнішнього агресивоного впливу.

Мішок для насіння RYASNO® суттєво відрізняється від звичайних, він має спеціальну перфорацію, що дає змогу дихати насінинам в той же час волога не потрапляє у мішок оскільки він має ламінацію BРРО – це захисний бар’єр, що створює максимально сприятливий для зберігання насіння мікроклімат всередині.

Насіння RYASNO®  з технологією MULTI CARE™  - це новий стандарт у підготовці насіння, бездоганна якість, ефективність, економі  та зручність.